seo uyumlu makale

Seo Uyumlu Makale Nedir?

Seo uyumlu makale; arama motorları tarafından pozitif değerlendirilen ve ilgili sitenin arama hacminin artmasını sağlayan teknik metinlerdir. Arama motorlarının beklentilerini karşılayan standartlara sahip özgün metinler, seo uyumlu metin veya seo uyumlu makale olarak tanımlanır.

Seo Uyumlu Özgün Makale Nasıl Yazılır?

Her iyi yazar; seo uyumlu makale yazabilir demek doğru değildir. Bu teknik bir işlemdir. Örneğin; mükemmel betimlemeleri olan ve uzun cümleleri dramatik biçimde kurabilen yazarlar, aslında kötü birer seo yazarıdır demek yanlış olmaz. Zira seo metinleri, edebi niteliklerinden çok, en kısa yoldan konuyu anlatabilme ve kolay anlaşılabilme özelliğine sahip olmalıdır. Ancak bunu yaparken elbette kurumsal kimliğe uygun bir tarz benimsenmelidir.

Bu temel kriterin ardından, anahtar kelime kullanımı, metin peyzajı ve metin uzunluğu koşulları karşımıza çıkar. Kaliteli bir metinde temel olarak aşağıdaki standartlar sağlanmalıdır.

  • Kullanıcıyı çeken başlıklara sahip olmalı
  • Alt başlıklara sahip olmalı
  • Başlıklar ile takip eden içerik bağlantılı olmalı
  • Anahtar kelime kullanımı kurallara uygun olmalı
  • Cümleler ve paragraflar çok uzun olmamalı
  • Eğer mümkün ise maddeli paragraflar kullanılmalı (burada olduğu gibi)

Elbette bu temel kriterlerin uygulanması metnin yayın mecrasının ne olduğuna göre bir miktar farklılık arz edebilir. Bunun yanında, Google’ın mevcut kriterlerini de dikkate almalı ve buna uygun içerikler üretmelisiniz. Seo yazarı, Google algoritmasına anlık olarak hakim olmak durumundadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir