web sitesi içeriği

Web Sitesi İçeriği Nedir?

Web sitesi içeriği; dijital platformlarda yayın yapan sitelerin, sosyal medya sayfalarının, hesapların ve reklam içeriklerinin bütününü ifade eden genel bir kavramdır. Kullanılacağı mecraya göre site içeriği farklı biçimlerde üretilir. Mevcut telif yasaları ve Google tarafından kullanılan protokoller kapsamında, özgün metin hazırlamak zorunludur. Bu kural tüm platformlar için ortaktır. Ancak site gövde metni, blog metni, ürün açıklaması, reklam metni, basın açıklaması veya editöryal içerik oluşuna göre içeriklerin boyut ve biçimleri değişir.

Şekil Koşulları

Web sitesi özgün makale çalışmaları; belli standartlara uygun olmak durumundadır. Bu standartlar; okunabilirlik standartları olarak tanımlanır. Herhangi bir gazete metni veya akademik metinle web metni arasındaki en keskin ayrıntı budur. Web sitelerinde yayınlanacak, özellikle ticari içerikleri kullanıcı okumak zorunda değildir. Bu nedenle onları metne bağlayacak standartlar kullanılmak durumundadır. Burada medya psikolojisi unsurları devreye girer ve metin kullanıcıyı bağlayacak bir forma kavuşturulur.

Boyut ve içerik niteliği

Özgün makale; başlığındaki konuyu anlatmalıdır. Anahtar kelime seçimi ve kullanımı bu bakımdan büyük öneme sahiptir. Ancak metin hazırlanırken, Google tarafından hile sayılan davranışlardan kaçınılmalıdır. Örneğin, anahtar kelimeyi metnin her noktasında geçirmemeli, belli sayısal kurallara uymalısınız.

İçerik boyutu ise konu ve elbette SEO gereksinimlerine göre farklılık arz eden bir husustur. Metnin Google’da ön planda çıkmasını istiyorsanız, aynı anahtarı kullanan rakipleri analiz etmeli ve onların ilerisinde genliğe sahip metinler üretmelisiniz. Tabii bu arada kalite standartlarınız da onların gerisinde olmamalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir